- Будинки ДМП "Івано-Франківськтеплокомуненерго":
- Будинки ТОВ "Станіславська теплоенергетична компанія":
Яким нормативним актом регламентується зараз відключення від ЦО
Порядком відключення споживачів від систем централізованого опалення та постачання гарячої води, затвердженим наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України від 26 липня 2019 року № 169.
Можливість відмовитися від централізованого опалення і гарячого водопостачання передбачена Законом про ж/к послуги, який введено в дію з 1 травня 2019 року. Правилами надання послуг з постачання теплової енергії (постанова Кабміну від 21 серпня 2019 № 830) встановлено, що відключення споживачів від систем централізованого опалення (теплопостачання) здійснюється за рішенням співвласників багатоквартирного будинку. Рішенням зборів співвласників багатоквартирного будинку визначається система подальшого забезпечення такого будинку теплопостачанням з дотриманням вимог законодавства про охорону природного середовища.
При цьому у багатоквартирних будинках, в яких на день набуття чинності Закону про ж/к послуги (10 грудня 2017 року) не менше половини квартир і нежитлових приміщень відокремлена від цих мереж, власники квартир і приміщень, приєднаних до таких мереж, не зобов'язані, але мають право відключити свою квартиру та облаштувати систему індивідуального теплопостачання (опалення або гарячого водопостачання). Примусове відключення не допускається.
Питання відносно відключення споживачів від мереж розглядатиме постійно діюча комісія.
Рішення про відключення прийматиме орган місцевого самоврядування за письмовою заявою власника (співвласників) будівлі або житлового будинку, з урахуванням рішення комісії.
Які документи потрібні для відключення
Власник (співвласники) подають в орган місцевого самоврядування заяву про відключення, складену в довільній формі, із зазначенням причини відключення, а також інформацію про намір облаштування у будівлі систем індивідуального або автономного теплопостачання (опалення та гарячого водопостачання).
Для багатоквартирного будинку до заяви додатково додається протокол зборів співвласників багатоквартирного будинку (витяг з протоколу) і вказуються особи, уповноважені представляти інтереси співвласників.
Така заява передається на розгляд комісії, яка повинна розглянути її на найближчому засіданні за участю заявника або його уповноваженого представника.
Комісія приймає рішення про відключення будівлі і представляє пропозиції по типу системи індивідуального або автономного теплопостачання у будівлі після відключення. Рішення впродовж п'яти робочих днів передається в орган місцевого самоврядування, а його копія надається заявнику.
Проєкт відключення
Для відключення від опалення або ГВП власник (співвласники) забезпечує розробку проекту відключення, який має відповідати вимогам діючих державних будівельних норм і правил, і проекту системи індивідуального або автономного теплопостачання будівлі, який розробляється з урахуванням схеми теплопостачання населеного пункту і повинен відповідати вимогам діючих державних будівельних норм і правил.
Обрана система має забезпечити:
- опалення місць загального користування та допоміжних приміщень у будинку;
- ізоляцію та/або перенесення транзитних стояків (у разі потреби) тощо;
- заміну (у разі потреби) внутрішньобудинкових систем газо- та/або електропостачання (залежно від типу нагрівачів).
Хто відключає
Відключення може здійснювати виконавець відповідної комунальної послуги або оператор зовнішніх інженерних мереж, а також залучений ліцензований суб'єкт господарювання.
Відключення здійснюється тільки у міжопалювальний період, але не пізніше за 1 вересня.
Витрати, пов'язані з відключенням, здійснюються за рахунок власника (співвласників) та інших коштів, не заборонених законом.
Після виконання робіт з відключення складається акт. Потім виконавець відповідної комунальної послуги повідомляє власника про перегляд умов або розірвання договору про надання відповідної комунальної послуги.